6.8 C
București
luni, februarie 26, 2024
AcasăPrahovalibera.roEchipa de handbal juniori 3 a CSM Ploiești, victorioasă la primul meci...

Echipa de handbal juniori 3 a CSM Ploiești, victorioasă la primul meci oficial din 2023

Articole Similare

Rusia va avea îndrăzneala să atace Europa? De ce nu este imposbil

Varianta ca Rusia să extindă operațiunile militare împotriva democrațiilor...

SUA şi Marea Britanie au desfăşurat noi lovituri asupra unor ţinte houthi în Yemen

SUA şi Marea Britanie au desfăşurat, sâmbătă, lovituri împotriva...

Două dintre echipele de handbal juniori ale clubului au disputat, în acest weekend, primele meciuri oficiale din 2023, ambele jucând în deplasare, dar aproape de casă: la Mizil, juniorii 1, respectiv la Brazi, cu Academia Junior, formaţia de juniori 3.

Prima partidă a fost cea de la Mizil, de la ora 11:00, în care juniorii 1 de la CSM Ploieşti au cedat în faţa gazdelor de la CS Orăşenesc cu scorul de 46-33 (22-11). Pentru echipa noastră, au marcat: Al. Ilie (8 goluri), M. Sîrbu (7), D. Ioniţă (5), M. Ion Iliescu (4), D. Constantin (3), M. Sbîrnău (3), A. Muşoiu (2), T. Enescu (1) şi A. Grigore (1). Următoarea etapă, a 9-a, a juniorilor 1, în care CSM Ploieşti va juca pe teren propriu cu CSM Constanţa, este programată sâmbătă, 11 februarie.

De la ora 13:00, juniorii 3 (foto) au jucat, la Brazi, cu Academia Junior Ploieşti şi s-au impus cu 40-28 (21-9), ducând la 7 seria de victorii din acest sezon. Ramona Ştefan a folosit următorul lot de jucători: A. Pop, A. Manolache, Ş. Călin – G. Roşu (8 goluri), M. Duţă (6), R. Popescu (6), Fl. Muraşcu (4), Oct. Bucur (3), M. Costache (3), Şt. Răducanu (3), L. Constantin (2), Ed. Romee (2), D. Sîrbu (1), N. Milea (1), R. Zamfir (1) şi Al. Stoica. Echipa noastră joacă în etapa a 8-a, programată sâmbătă, 11 februarie, pe teren propriu cu CSU Piteşti.

Săptămâna viitoare, se va relua şi campionatul junioarelor 2, CSM Ploieşti urmând să susţină, sâmbătă, în Sala „Tel George Juniori”, de la ora 13:00, derbiul Seriei D, cu CSM Corona Braşov.

Parteneri