20.3 C
București
vineri, iunie 14, 2024
AcasăPrahovalibera.roEchipa de handbal juniori 3 a CSM Ploiești, victorioasă la primul meci...

Echipa de handbal juniori 3 a CSM Ploiești, victorioasă la primul meci oficial din 2023

Articole Similare

Noul Apple CarPlay poate controla mult mai mult decât înainte

Dezvăluit pentru prima dată în 2022, următoarea generație...

Scandal în Italia după o bătaie în Parlament

Presa italiană şi lideri politici denunţă joi încăierări, care...

OpenAI a oferit Apple acces gratuit la ChatGPT

Apple a reuşit să convingă OpenAI să implementeze ChatGPT...

Apple a prezentat iOS 18

iOS, sistemul de operare care stă la baza smartphone-urilor...

Putin şi-a amânat vizita în Turcia

Liderul de la Kremlin, Vladimir Putin, care era aşteptat...

Două dintre echipele de handbal juniori ale clubului au disputat, în acest weekend, primele meciuri oficiale din 2023, ambele jucând în deplasare, dar aproape de casă: la Mizil, juniorii 1, respectiv la Brazi, cu Academia Junior, formaţia de juniori 3.

Prima partidă a fost cea de la Mizil, de la ora 11:00, în care juniorii 1 de la CSM Ploieşti au cedat în faţa gazdelor de la CS Orăşenesc cu scorul de 46-33 (22-11). Pentru echipa noastră, au marcat: Al. Ilie (8 goluri), M. Sîrbu (7), D. Ioniţă (5), M. Ion Iliescu (4), D. Constantin (3), M. Sbîrnău (3), A. Muşoiu (2), T. Enescu (1) şi A. Grigore (1). Următoarea etapă, a 9-a, a juniorilor 1, în care CSM Ploieşti va juca pe teren propriu cu CSM Constanţa, este programată sâmbătă, 11 februarie.

De la ora 13:00, juniorii 3 (foto) au jucat, la Brazi, cu Academia Junior Ploieşti şi s-au impus cu 40-28 (21-9), ducând la 7 seria de victorii din acest sezon. Ramona Ştefan a folosit următorul lot de jucători: A. Pop, A. Manolache, Ş. Călin – G. Roşu (8 goluri), M. Duţă (6), R. Popescu (6), Fl. Muraşcu (4), Oct. Bucur (3), M. Costache (3), Şt. Răducanu (3), L. Constantin (2), Ed. Romee (2), D. Sîrbu (1), N. Milea (1), R. Zamfir (1) şi Al. Stoica. Echipa noastră joacă în etapa a 8-a, programată sâmbătă, 11 februarie, pe teren propriu cu CSU Piteşti.

Săptămâna viitoare, se va relua şi campionatul junioarelor 2, CSM Ploieşti urmând să susţină, sâmbătă, în Sala „Tel George Juniori”, de la ora 13:00, derbiul Seriei D, cu CSM Corona Braşov.

Parteneri

SUA și UE vor să vaccineze fermierii împotriva virusului gripei aviare

Statele Unite și Europa iau măsuri pentru achiziționarea sau...