19 C
București
sâmbătă, mai 18, 2024
AcasăPrahovalibera.roHaita Lupilor Galbeni” – Condusă de Florin Pârvu lasă în întuneric...

Haita Lupilor Galbeni” – Condusă de Florin Pârvu lasă în întuneric “Lanterna Roșie” FC Petrolul – CS Mioveni: 2-0

Articole Similare

Victorie pe deplin meritata pentru Petrolul, care  învinge  pe teren propriu, formaţia CS Mioveni, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a treia din play-out-ul Superligii.

Petrolul a trecut pe primul loc în play-out, cu 27 de puncte, cu un punct peste FCU Craiova. Mioveni e pe ultimul loc din clasament, cu 11 puncte.

Budescu a deschis scorul cu un șut spectaculos de la distanță, din prima, direct în vinclu. Tot el a contribuit decisiv și la a doua reușită. I-a centrat perfect lui Mathaus, care a înscris cu capul din careu.

Omul primei reprize, Budescu a acuzat o problemă musculară înainte de pauză. A părăsit terenul cu câteva momente înainte de finalul reprizei!

La startul reprizei a doua, Jefferson a intrat în locul lui Budescu. Brazilianul a debutat oficial în tricoul Petrolului.

Echipele trimise în lupta au fost:

PETROLUL: Vâlceanu – Papp, Meijers, Mathaus – Doua (M. Bratu 83), Seto, Jair (M. Rădulescu 90), Grozav (Borţa 6), Ţicu – Irobiso, Budescu (Jefferson 46). ANTRENOR: Florin Pârvu

CS MIOVENI: Greab – I. Balaur (Diallo 36), Scarlatache, Garutti – Sno (Gutea 80), D. Toma, A. Panait, I. Rădescu, I. Burnea (Şerbănică 36) – B. Rusu (Buziuc 66), Benchaib (Carnat 66). ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: Doua 57 / B. Rusu 29

Meciul a fost arbitrat de Ionuţ Coza, ajutat de Adrian Popescu şi Stelian Slabu.

Rezervă a fost Cristian Moldoveanu, iar în Camera VAR s-au aflat Sebastian Colţescu şi Marius Badea.

Observatori au fost Corneliu Fecioru şi Paul Mincu.